П'яльця для вишивання: різновиди та особливості вибору

24.08.2023
356
0
4.0

П'яльця для вишивання – це інструмент, що використовується для натягування тканини перед вишиванням. Він допомагає створити рівну поверхню, що полегшує процес роботи та покращує якість вишивки. П'яльця складаються з двох дерев'яних або пластикових обручів, які можуть бути різного діаметру.

Різновиди продукції

Існує декілька різновидів п'ялець для вишивання, що пропонує рукодільний магазин carisma.ua, кожен з яких має свої особливості використання:

 • Класичні. Це найпоширеніший тип. Складаються з двох обручів, один з яких покладений поверх тканини, а інший — на верхню частину тканини. Обручі можуть бути зроблені з дерева, пластика або інших матеріалів.
 • Секційні. Утворюють декілька елементів, які можна регулювати в залежності від розміру тканини. Вони дозволяють працювати з різними розмірами тканини, не потребуючи постійного натягування.
 • Стендові. Можуть бути прикріплені до столу або стінки, забезпечуючи стабільну підтримку для вишивання.
 • П'яльця-кадр. Цей тип п'ялець виглядає як невелика рамка-кадр, до якого можна прикріпити тканину за допомогою кліпс або застібок. Вони зручні для великих проєктів, де потрібно вишивати на великій площі.
 • Магнітні. Використовують магнітні поля для утримання тканини на місці. Дозволяють швидко і зручно закріпити та зняти тканину.

Вибір типу п'ялець залежить від ваших особистих вподобань, розміру проєкту та специфіки вишивання. Незалежно від типу, головна функція полягає в натягуванні тканини для забезпечення рівності, стабільності та якості роботи.

П'яльця для вишивання: різновиди та особливості вибору

Особливості використання

Основний процес використання наступний:

 • Підготовка. Розгорніть тканину, на якій ви плануєте вишивати. Вона повинна бути достатньо великою для натягування на п'яльця.
 • Закріплення одного обруча. Помістіть один з обручів на робочу поверхню. Розташуйте тканину поверх обруча і ретельно розгладьте її.
 • Закріплення другого обруча. Покладіть другий обруч на верхню частину тканини. Його діаметр повинен бути таким, щоб можна було легко закріпити його поверх першого обруча.
 • Натягування тканини. Поверніть верхній обруч в напрямку годинникової стрілки або проти, в залежності від типу п'ялець. Натягніть тканину на обручі, щоб вона була рівною та без зморшок.
 • Закріплення тканини. Після того як тканина натягнута, затягніть верхній обруч до межі, коли тканина щільно тримається між обручами. Це дозволить забезпечити натягнутість тканини під час вишивання.
 • Початок вишивання. Зафіксуйте нитки та розпочніть вишивати на натягнутій тканині. Вона залишиться рівною та стабільною під час роботи.

П'яльця можуть бути використані для різних видів вишивання, включаючи хрестикову вишивку, гладь, гобелен та інші.

Аватар Seo Николай Лисов
Журналист/Midgardinfo

Теги:вишивання, п'яльцяКомментарии (0)
avatar